Relacje filmowe

Odra taxi

W ostatnich dniach głośno zrobiło się w temacie obchodzonej w tym roku 100-tnej rocznicy niepodległości. Starosta Opolski, Henryka Lakwa wraz z pomysłodawcami akcji - portalem Opowiecie.info - postanowili uczcić tę wyjątkową okazję posadzeniem stu drzew na terenie całego powiatu. 

Na początku kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego ośrodka edukacji przyrodniczej Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych w Ładzy. Po ponad 10 latach udało się zagospodarować budynek starej szkoły.

Za nami już 47. Opolskie Targi Budownictwa "Mój dom", które jak co roku, przyciągnęły duże ogrono mieszkańców Opolszczyzny. 

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu powstało Centrum edukacyjne. Inwestycja została sfinansowana z środków, przekazanych przez miasto Opole i Starostwo Opolskie.

W województwie opolskim powstanie 500 nowych miejsc dla małych dzieci w żłobkach. O ponad 1800 zostaną rozszerzone już istniejące placówki.
Już teraz w Komprachcicach można spotkać patrole straży miejskiej. Zostały one wynegocjowane w ramach porozumienia zwartego pomiędzy gminą Komprachcice a miastem Opole.