Opolagra utrzymuje pozycję największej wystawy na otwartej przestrzeni w południowej Polsce

Przez trzy dni 45 000 osób zwiedziło stoiska 427 wystawców, przy czym niedziela przeszła najśmielsze oczekiwania organizatora, kiedy to pojawiło się 25 000 zwiedzających.

Wydarzeniem tegorocznej edycji było Europejskie Forum Mleka, którego organizatorem była COPA – COGECA oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Gościem honorowym był Pan Czesław Siekierski europoseł, przewodniczący Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim oraz Pani dr Ewa Lech Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele branży z całej Europy. Opolagra to uczta dla profesjonalistów branży rolniczej. Ilość pokazów, jakie miały miejsce podczas Opolagry w czasie trzech dni była rekordowa. 

Wszystkie pokazy i konkursy odbyły się na pasie startowym i objęły powierzchnię 20 000 metrów kwadratowych. Były to: MANITOU CUP, Świat Deutz Fahr, Akademia Opon Grasdorf, prezentacja mycia maszyn Hyperin, konkurs Precyzyjny Gospodarz, pokaz i konkurs miniładowarek pt. „Wielki duch w małym sprzęcie” oraz Valtra Silesia SHOW. Tradycyjnie, jak co roku na pow. 20ha odbyły się pokazy zbioru zielonek, w których wzięło udział 40 maszyn, a na specjalnym torze DLG odbywały się testy opryskiwaczy.

Po raz drugi zorganizowany został komis maszyn używanych, pod patronatem EFL Credit Agricole oraz serwisu Alehit.pl. Zwiedzający mogli wybierać wśród 30 maszyn.

Z kolei wystawa zwierząt była w tym roku bogatsza o bydło mięsne. Na wybiegu zaprezentowało się 100 sztuk bydła mlecznego. Odbył się malowniczy konkurs młodych hodowców. Podczas wyceny prym wiodły zwierzęta z KR Kietrz Sp. z o. o. i OHZ Głogówek sp. z o.o., które zdobyły tytuły superczempiona odpowiednio w kategorii jałowic i krów.

Opolagra 2018 odbędzie się w dniach 15-17 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.