Relacje filmowe

Odra taxi

VIII edycja Terenowego Turnieju Ekologicznego

Jesienią zakończyła się VIII edycja Terenowego Turnieju Ekologicznego, tym razem pod hasłem „Tropem borsuka”. Odbył się on w miejscowości Zagwiździe. Turniej został zorganizowany przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.
W organizacji pomogli również Gmina Murów, Nadleśnictwo Turawa, Państwowa Straż Łowiecka oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Celem przedsięwzięcia był promowanie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, poszerzenie praktycznej wiedzy z zakresu ochrony przyrody i środowiska, jak również rozbudzanie zamiłowania oraz szacunku do przyrody.
W imprezie wzięło udział 11 szkół podstawowych. Każda szkoła była reprezentowana przez trzech uczniów - zwycięzców etapu szkolnego
Uczestnicy mieli do przejścia ok. 5 km trasę prowadzącą przez stobrawskie bory oraz łąki nad Budkowiczanką. Na trasie rozmieszczono 7 punktów tematycznych, gdzie uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przyrody, biologii oraz ekologii. Rozwiązywano też zadania grupowe oraz indywidualne.
Najwięcej, bo aż 75 punktów oraz tytuł „stobrawskiego ekologa 2017" przypadł w udziale szkole podstawowej w Łubnianach. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Bogacicy, zaś trzecie podstawówka w Starych Budkowicach.