Relacje filmowe

Odra taxi

Za nami Rosenmontag 2018!

Rosenmontag odbywa się zawsze w ostatni poniedziałek przed Środą Popielcową, która w tym roku wypada w święto zakochanych, czyli Walentynki. Jedną z tradycji obchodzenia Rosenmontagu w gminie Prószków jest jego miejsce - zawsze odbywa się on w "Gościńcu pod Różą" w Chrząszczycach.

Do Prószkowskiej "Stolicy Karnawału" zjeżdżają goście z całej gminy, a także okolic. W tym roku impreza wyjatkowo odbyła się na małej sali, i choć gości zmieściło się o wiele mniej niż zwykle, to zabawa była równie huczna i udana. Już przy wejściu mogliśmy zobaczyć, że wyobraźnia mieszkańców nie zna granic. Na sali królowali kowboje, pokojówki, strażacy, grupa egipcjan, marynarz, a i znalazł się także lekarz. Wśród przybyłych gości nie zabrakło oczywiście naszych władz - prócz Burmistrz Prószkowa Róży Malik, v-ce Burmistrz Anny Wójcik oraz Skarbnik Doroty Staniów, na miejscu zameldowali się także Starosta Powiatu Opolskiego Henryk Lakwa oraz Wicemarszałek Województwa Opolskiego Roman Kolek. 

Imprezę rozpoczęła Burmistrz Prószkowa, która w krótkim, dowcipnym przemówieniu przywitała wszystkich gości i oficjalnie rozpoczęła zabawę. Po niej, na scenie zameldował się "Elferratt", czyli rada 11, która co roku czuwa nad przebiegiem zabawy w charakterystycznych czapkach. Program artystyczny rozpoczął zespół Ligockie Wrzosy, który zaprezentował się w kolorowych przebraniach z repertuarem w języku niemieckim. W czasie trwania zabawy na scenie zameldowała się m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kaprys, a także Gminna Orkiestra z Prószkowa. Nie brakowało tańców i dużej dawki humoru!