Relacje filmowe

Odra taxi

Pod tą nazwą kryje się trwający tydzień projekt z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest on realizowany w gminie Komprachcice.

Tężnia solankowa w Tarnowie Opolskim jednak powstanie. Zgodnie z planami władz gminy ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Kolejna edycja Nocy Muzeów przebiegła pod hasłem „Światłem i kolorem" i odbyła się w Opolu, Krasiejowie, a także w Paczkowie.

Uczniowie liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym po raz czwarty zdobyli tytuł najlepszej klasy IV Turnieju Klas Mundurowych Opolszczyzny – Klasa Mundurowa Roku 2018.

Zamek w Dąbrowie to jeden z obiektów, który znajduje się na opolskim szlaku zamków i pałaców. Wzbudza on duże zainteresowanie turystów, ale nie ma możliwości zwiedzania go na co dzień.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się w temacie obchodzonej w tym roku 100-tnej rocznicy niepodległości. Starosta Opolski, Henryka Lakwa wraz z pomysłodawcami akcji - portalem Opowiecie.info - postanowili uczcić tę wyjątkową okazję posadzeniem stu drzew na terenie całego powiatu.